İncelediğiniz ilanın yayınlanma süresi dolmuştur. İlandaki bilgiler güncelliğini yitirmiş veya ilandaki ürün satılmış olabilir.

Gold Digger Shop Altın Eleme Mini Set JL (15x60cm)

Fotoğraflar yükleniyor

2.800
İlan No 5395
İlan Tarihi 8 Ağustos 2022
Durum Sıfır

Gold Digger Shop Altın Eleme Mini Set JL (15x60cm)

Altın Eleme Temel Kit (Mini Devin Gold) - Mavi, maceraya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.


Hem doğayla iç içe keyifli bir iş ile uğraşın hem de kazanç elde edin. Macera Sizi Bekliyor!

Hobi olarak veya profesyonel anlamda bu iş yapıp ciddi gelirler elde etmek isterseniz GOLD DIGGER profesyonel ekipmanları ile yola çıkmalısınız.

Su kaynaklarının yeryüzünden koparıp sürüklediği altın zerrecik ve taneciklerini toplamak için tasarlanan ve üretilen % 100 - Fransız menşeli "GOLD DIGGER" ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Bu kapsamlı arama kiti; dere, nehir ve akarsularda doğal altınları aramakta kullanılacak tüm ekipmanları bir arada sizlere sunuyor.

Kullanılan malzeme kalitesi, yılların bilgi ve birikimi ile belli bir matematiğe dayanılarak üretilen bu ürünler tüm Dünyada oldukça beğenilen ve kabul gören popüler ürünlerdir.

Emeğinizin karşılığını almak, piyasanın en iyi ürünleriyle en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, GOLD DIGGER tam size göre.

Altın ayrıştırma konusunda sürekli olarak araştırma ve geliştirme yapan Gold Digger üst düzey ürünler sunar.

Altın ayrıştırma için kullanılan bu temel kit ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılıyor.

PAKET İÇERİĞİ:

* MİNİ PORTATİF SAVAK (JL) - Sluice Box: Nehir kenarlarında topraktan çıkan ufak, bazen toz şeklinde olan altınları taştan , topraktan elemek için (ortaya çıkarmak için) kullanılan savak.

Ölçü: 15 cm x 60 cm

Renk: Mavi

Menşei: %100 Fransa'da üretilmiştir.

* KÜÇÜK EL KÜREĞİ (Yeşil): Kanalları beslemek için kullanılan üst düzey kürek. Bu kürek, piyasada bulunan en sağlam kürektir.

* KÜÇÜK EL KÜREĞİ (Siyah-Turuncu): Küçük araştırmacıların kullanacağı el küreği, sırt çantanızda dahi taşıması kolay.

Ağırlık: 3 kg

Boyutlar: 60 × 40 × 25 cm

GENEL BİLGİ

SLUICE BOX - SAVAK - ALTIN ARAMA BENDİ NEDİR? NE İŞE YARAR?

Savak diğer bir adıyla Sluice Box (Altın Arama Bendi / Savak); dere, nehir ve akarsuların uygun bir yerlerine konumlandırarak suyun debisinin toprak yüzeyini aşındırarak sürüklediği 


kum, çakıl ve taşlardan arındırılan özgül ağırlığı yüksek olan altını tutma özelliğine sahip bir alettir.

Dere, nehir ve akarsularda altın olduğu düşünülen yerlere Gold Digger Sluice Box ile Altın Arama Bendi oluşturularak altını çökertme yöntemiyle ayırma işlemine yarar.

Bu uygulamaya ayrıca Gravite yöntemi denir. 

Su akıntısının yardımıyla kum ve taşlardan çok daha ağır bir öz kütleye sahip olan altın Sluice Box ta (altın arama bendinde) yer alan farklı engebeli bölümlere takılarak orada birikir.

Bu engebeli bölümler oldukça önemlidir.

Merdiven altı dediğimiz amatör kişilerin farklı amaçlar için üretilmiş ürünlerin (halı, plastik vb.) sluice box (savakta) kullanılması çok doğru bir yöntem değildir.

Bu sadece çokca altın zerrecik ve taneciklerinin olduğu böylede bunların kullanılması neticesinde çok da iyi sonuçlar almak mümkün olamamaktadır.

1 gr altının dahi ne kadar değerli olduğunu düşünüldüğünde bu ürünlerinde aslında çok daha kaliteli kullanılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

Sluice Box - Altın Arama Bendinde (Savakta) bulunan engebeli kısımda (paspasta) biriken altını ayrıştırmak için Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) kullanılır.

Sluice Box ta yani Savakta toplanan kum, çakıl, taş, altın ve benzeri parçalar Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) içine dökülür ve su yardımı ile altına nazaran çok daha hafif olan 


kum, çakıl, taş ve benzeri parçalar atılarak sadece dip kısmında altının kalması sağlanır. Buna Panlama adı verilir.

Kısacası Gold Pan (Altın eleme leğeni veya tavası); altın arama bendinden (savaktan) çıkarılan paspaslardaki altınları ayırma yeridir.

Altın Eleme Tavası/Leğeni (Gold Pan) su ile çalkalandıkça ve yıkandıkça kum, çakıl ve taşlar tava dışına akar gider, altın ise dibe çöker, 


böylelikle altın eleme savası içesinde sadece altın toz, zerrecik veya tanecikleri kalır.

Not: GOLD DIGGER ürünlerini lütfen piyasadaki merdiven altı üretimlerle lütfen karıştırmayınız.


Zonguldak dedektör kurumsal yapısına bağlı olarak türkiyenın her yerinde güvenle ticaret yapabıleceğiniz zonguldak dedektör firması olarak faaliyet gösteren zonguldak dedektör ; ikinci el, orijinal sıfır Avrupa, Amerika, Türk markalarının satışını yapar. 

Uygun fiyat ve cazip ödeme koşullarıyla dedektör sahibi olabilirsiniz. 

Markaların son model ürünleri mağaza vitrinlerimizde yerini alır. 

Müşterilerimize satış öncesi ve sonrası kurumsal destek sağlarız. 

Profesyonel olarak hizmet veren satış ekibimiz müşterilerimize en iyi şekilde yardımcı olmak için her zaman hizmete hazır şekilde çalışırlar.

Zonguldak dedektör Ailesi olarak müşteri memnuniyetimiz ön plandadır kaliteli ve güvenilir hizmet için buradayız 7/24 teknik destek için bizleri arayabilir ve almak istediğiniz en güvenilir dünya devi firmaların farklı ürünlerini görmek için web sitelerimizi ziyaret edebilir fiyat almak için bizi arayabilirsiniz.

Türkiye'nin En Güvenilir Kapsamlı Dedektör Firması Zonguldak dedektör


Yorumlar
17 kez görüntülendi.

Zonguldak dedektör

Kayıt tarihi:
20 Mayıs 2022, 19:05

erhan kadam

Üyelik tarihi: 3 Mayıs 2020

Mağazanın tüm ilanlarını görüntüle
Cep552 212 81 41
İş538 893 44 67
WhatsApp552 212 81 41
İlan sahibi: erhan kadam (Zonguldak dedektör)
Ara WhatsApp

Güvenlik İpuçları

 

Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin.

Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.

Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın