KADIOĞLU TRAKTÖR ARKASI TIRPAN MAKİNASI MİSİNALI

Fotoğraflar yükleniyor

6.750
İlan No 684
İlan Tarihi 23 Mart 2019

Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan traktör tırpanları meyve bahçeleri ve bağlar için ideal çözümdür.
 

Ağaçların ya da bağların sıra altlarında büyüyen yabancı otların zehir ($$Sherbisit$$) atmadan, çapa yapmadan kesilmesi için İtalyan Orizzonti tarafından tasarlanmış bir makinadır. Standart motorlu tırpan misinalarıyla aynı olan misinası her yerde bulunabilir ve yeni misina beslemesi kolaydır. Gereksiz ayrıntılardan kaçınılarak tasarlanmış traktörle hidrolik çalışan ot bağ bahçe ot biçme ataşmanı uzun yıllar hizmet edebilecek bir sağlamlıktadır.
 

Kuyruk milinden güç almaz, traktör rölantideyken çalışır

Traktör tırpanı traktör hidroliğiyle çalışır. Kuyruk mili boştadır. Traktör tırpanı ile ot biçerken traktöre gaz vermeye gerek olmadığı için minimum yakıt tüketimiyle çalışır.
 

Traktör tırpanı misina beslemesi nasıl yapılır?

 

Özel anahtarı yardımıyla traktör tırpanı'nın misina tambur somunu sökülür. Misina, misina kıvavuzuyla misina kanalından içeri alınır ve sarma koluyla sarılır. Tek seferde toplamda 100 metre misina sarılır.

 

Tamburdan dışarıya çıkmış olan misina kısaldığında ise tamburun ucundaki somun gevşeltilerek tambur koluyla saat yönünün tersine çevrilir ve tamburda sarılı olan misina'nın tambur dışına çıkması sağlanır. Birkaç saniye içerisinde misina uzatılmış olur. 
 

Traktör tırpanı ağaçlara zarar verir mi?

Traktör tırpanı tamburu yaylıdır ve ekipman ağaca temas ettiğinde geriye doğru saklanır. Tırpan misinaları dikey eksende toprağa çarparak çalışır. Misinaların ağaca temas ettiği durumlarda misinalar dikey olarak döndüğü için misina ağaç gövdesine sert bir biçimde çarpmaz ve hasar bırakmaz.

Yorumlar
0 kez görüntülendi.

Güvenlik İpuçları

 

Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin.

Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.

Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın