HASTA KAYIT KABUL SERTİFİKASI (TIBBİ SEKRETERLİK EĞİTİMİ)

  • Ankara
  • Çankaya
  • Kızılay Mah.
Fiyat:
İlan No 159
İlan Tarihi 6 Kasım 2018
Ders Yeri Öğrencinin veya Öğretmenin Evi
Cinsiyet Erkek
hasan çakır
Cep 0542 711 56 35
İş 0312 231 00 09

HASTA KAYIT KABUL SERTİFİKASI

TIBBİ SEKRETERLİK EĞİTİMİ

Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Sertifika Programı tıbbi sekreter olarak çalışan ya da çalışmak isteyen, alan değiştirmek isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili çalışmak isteyen sekreterler ve sekreter adayları için tasarlanmıştır. Sekreterlik mesleği bir taraftan sekreterlik mesleği ile ilgili uzmanlık bilgilerini – alan bilgisi – diğer taraftan da sekreterlik bilgisi ile ilgili diğer bilim dallarına ilişkin bilgileri içeren bir meslektir. Sekreterlik mesleği aynı zamanda gelişen teknolojiyi ve piyasa koşullarını sürekli öğrenme ve uygulamayı gerektiren bir meslektir.

Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Sertifika Programından edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunucuları (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri)  gibi sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuvarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi söz konusudur. Bununla beraber her bilimsel alanın kendine özgü terminolojisi vardır. Her dilin terminolojisine geçen bu sözcükler o dilin yazım ve fonetik (sesbilim) kurallarına göre uyarlanır. Tıbbi sekreterin söz konusu terminolojiyi bilmesi gerekir.

SERTİFİKA PROGRAMININ AMACI

Bu programı tamamlayan katılımcılar güçlü sekreterlik becerilerinin yanı sıra tıp alanının kendine özgü ‘tıbbi terminoloji’ bilgileriyle de donatılacaklardır.

Sağlık Alanları Eğitim Derneği Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Sertifika Programı Programını tamamlayan sekreterler güçlü sekreterlik becerileri, tıbbi terminoloji ve tıbbi dokümantasyon bilgileriyle kamu veya özel sağlık işletmelerinde birçok fırsat elde edebilirler. Program katılımcıları tıbbi sekreterliğe hazırlar ve bu yönde var olan bilgi ve becerilerini geliştirir.

EĞİTİM SÜRESİ VE ŞEKLİ

Uzaktan veya örgün eğitim yöntemi ile Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz. 60 Ders saati olan eğitimimiz 1 ayda tamamlanmaktadır.

BAŞVURU ŞARTI

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

BİLGE ARI EĞİTİM KURUMLARI

0(312)231009 – 0542201785

http://bilgeari.net/hasta-kabul-kursu/

Bu ilan https://www.ilansahibi.com adresinde yer almaktadır.